Przegląd olejowy

Olej w silniku jego prawidłowa struktura, jest niezwykle ważnym elementem eksploatacyjnym pojazdu. Każdy przecież wie, że odpowiedni poślizg elementów, daje im możliwość dłuższego działania. W naszym Serwisie Bosch Car Service Moto Horiz, zadbacie Państwo o prawidłowe dopasowanie oleju silnikowego do Waszego pojazdu, który będzie odpowiadał za prawidłowe działanie takich podzespołów, jak trubosprężarka, silnik, pompy paliwa, wtryskiwacze. Nasz serwis będzie przypominać Państwu, o cyklicznej wymianie oleju w silniku.

Prawidłowe działanie silnika, wymaga cyklicznej wymiany oleju silnikowego oraz filtra oleju w silniku. W każdym samochodzie należy pamiętać, aby co najmniej raz w roku wymienić zarówno olej, jak i filtr. W szczególnie trudnych warunkach, gdzie pojazd porusza się w ekstremalnym środowisku, należy wymieniać olej co najmniej dwa razy w roku. Każde nieprawidłowe działanie silnika, może znaleźć swoje odzwierciedlenie w oleju silnikowym, tak więc gdy kierowca zauważy:

  • widoczne jest duże zużycie oleju,
  • słyszalna jest głośna praca silnika,
  • widoczne jest biało-niebieskie zadymienie,
  • zauważalne jest czarne zadymienie wraz z utratą mocy.

Należy niezwłocznie udać się do naszego serwisu BCS Moto Horiz , w celu wymiany oleju i filtra oraz diagnostyki silnika.

Układy znajdujące się w pojeździe pracują przy bardzo wysokich temperaturach oraz dużych obciążeniach i tarciach, dlatego prawidłowe smarowanie ma ogromne znaczenie dla prawidłowej eksploatacji samochodu. Olej silnikowy gwarantuje odpowiednie smarowanie wszystkich elementów, dzięki czemu wydłuża okres ich eksploatacji ponadto odbiera ciepło, tym samym zapobiegając powstawaniu nagaru.

Najczęściej zadawane pytania