Serwis opon w Bosch Car Service

W naszym BCS Moto Horiz, znajdziecie Państwo pełen wachlarz usług związanych z obsługą opon w Państwa pojeździe. Nasi mechanicy wykonają dla Państwa:

 • montaż i demontaż opon,
 • wyważenie,
 • magazynowanie,
 • wgrywanie czujników ciśnienia w oponach (TPMS).

Ponadto, zakupią Państwo u nas opony odpowiednio dobrane do Państwa pojazdu, zaś starymi oponami zaopiekujemy się odpowiednio, utylizując je.

Zwróć uwagę na stan bieżnika

Każda z opon zamontowanych na pojeździe ma odpowiednie znaczniki na oponach które wskazują moment ich wymiany. Należy pamiętać, że opona została tak skonstruowana, aby przy jak największym bieżniku, była większa skuteczność, tak więc należy zwrócić uwagę na to, czy opona letnia , bądź zimowa, wytrzyma następny okres do wymiany. Generalnie bieżnik w oponie nie powinien być mniejszy niż 1,6 mm.

Ważnym elementem jest również wiek opony. Generalna zasada to utrzymywanie opon na samochodzie nie dłużej niż przez 4 sezony. W innym przypadku narażamy się na niekontrolowaną destrukcję opony , która może doprowadzić do wystrzału.

Sezonowa wymiana opon

W naszym serwisie Bosch Car Service Moto Horiz dokonasz prawidłowej wymiany opon zgodnie ze sztuką. Nasz serwis wyposażony w nowoczesne maszyny do demontażu opon z felgi, gwarantuje Państwu nie uszkodzenie jej struktury lakieru przy demontażu ani struktury opony. W naszym serwisie dbamy o bezpieczeństwo przy wymianie opon i ich montażu. Powierzając nam obsługę i przechowanie Państwa opon weryfikujemy ich stan, ciągłą rotację opon pomiędzy osiami, prawidłowe z odpowiednią siłą dokręcenie kół oraz zakodowanie czujników ciśnienia kół w pojazdach, które mają wyposażone koła w czujniki TPMS.

Zawsze kontrolujemy prawidłowy montaż kół kierunkowych, aby nasi klienci cieszyli się z eksploatacji swojego samochodu.

Naprawa opon

Są różne przyczyny uszkodzenia opon w samochodzie. W naszym serwisie BCS Moto Horiz, zidentyfikujemy wadę opony i doradzimy co należy zrobić. Uszkodzenia mechaniczne opon, są najczęstszymi przyczynami ich defektu. Niestety w niektórych wypadkach ulegają one całkowitej degradacji. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 • Przecięcie boku opony – Najczęstszą przyczyną uszkodzenia w ten sposób opony, jest najechanie na ostrą krawędź z dużą prędkością samochodem np. na krawężnik, kant dziury w drodze. Powoduje to całkowitą degradację opony i należy ją wymienić. Przy wymianie, należy pamiętać, aby na tej samej osi pojazdu, był ten sam bieżnik oraz jego grubość.
 • Przebicie opony – W naszym BCS Moto Horiz, naprawimy oponę w Twoim samochodzie. Ocenimy, czy opona nadaje się do naprawy czy też nie. Nie zalecamy napraw opon które wykazują duży indeks prędkości, ze względu na ich parametry użytkowe.
 • Nierówne zużycie bieżnika – są dwa główne powody tego zdarzenia. Zbyt niskie lub wysokie ciśnienie w oponach lub zła geometria. Przy zbyt niskim ciśnieniu, opony zużywają się po zewnętrznych krawędziach szybciej, zaś przy zbyt wysokim opona zużywa się po jej środku bieżnika. W przypadku złej geometrii w większości przypadków może dochodzić, do ścinania zewnętrznej krawędzi opony. W naszym serwisie, prawidłowo zidentyfikujemy przyczynę i doradzimy w jaki sposób możemy zniwelować anomalie w oponach.

Wyważanie kół

Wielu kierowców spotkało się podczas eksploatacji pojazdu z trzęsącą się kierownicą podczas jego prowadzenia. Z reguły następuje to przy dużej prędkości (powyżej 80km/h). Najczęstszą przyczyną tej niedogodności jest złe wyważenie kół.

Jeżeli zauważycie Państwo tego typu działanie, należy odwiedzić nasz serwis w celu identyfikacji problemu. W naszym Bosch Car Service Moto Horiz, można oddać auto specjalistom, którzy zdiagnozują problem i jeśli zajdzie taka potrzeba, wykonają wyważanie kół. Zignorowanie takiego problemu może przynieść skutki w postaci między innymi:

 • słabszej przyczepności do drogi prowadzonego auta,
 • obniżonego komfortu jazdy,
 • gorszego prowadzenia pojazdu i manewrowania nim,
 • szybszego zużycia amortyzatorów, drążków kierowniczych i opon,
 • zagrożenia dla zdrowia i życia z uwagi na wydłużenie drogi hamowania.

Całość czynności wyważenia, będzie wykonana na najbardziej zaawansowanych urządzeniach dostępnych na rynku, dających gwarancję prawidłowego działania.