Mechanika

Mechanika w serwisie Bosch Car Service Moto Horiz to nie tylko naprawa czynności zleconej przez klienta. To kompleksowa weryfikacja pojazdu, z której powstaje raport, co należy wykonać w Twoim pojeździe, obejmująca szeroki zakres czynności, w ramach których wykonywane są rutynowe czynności weryfikacji podzespołów jak również wymiany wyeksploatowanych części. Podstawą mechaniki jest wybór dobrego warsztatu z awansowaną technologią warsztatową, w którym można zdiagnozować usterkę i dokonać niezbędnych działań naprawczych. Tak właśnie warsztatem jest BCS Moto Horiz Warszawa, specjalizujący się w diagnostyce i naprawach pojazdów każdej marki, posiadając niezbędną wiedzę i narzędzia warsztatowe. W naszym serwisie zweryfikujesz, naprawisz oraz wymienisz części samochodowe renomowanej firmy BOSCH. W ramach weryfikacji stanu technicznego między innymi wykonujemy:

Serwis hamulców

Elementy układu hamulcowego ulegają ciągłego zużycia, dlatego zalecany jest regularny serwis tego układu. Klocki Hamulcowe i tarcze, podlegają regularnej wymianie, aby utrzymać maksymalne bezpieczeństwo jazdy. Nie należy również zapominać o innych elementach, takich jak szczęki hamulcowe oraz bębny hamulcowe.

Serwis zawieszenia

Często poruszamy się po drogach o niskiej jakości. Z tego względu amortyzatory i sprężyny są elementami pojazdu narażonymi na intensywną eksploatację i powinny być one pod stałą kontrolą serwisową. Podczas użytkowania samochodu gumowe elementy zawieszenia takie jak odbojniki czy tuleje zużywają się i wymagają wymiany. Wskazane jest również sprawdzanie geometrii zawieszenia przedniego i tylnego

Układ kierowniczy

Serwis układu kierowniczego – podobnie jak w przypadku układu zawieszenia na awaryjność układu kierowniczego mają wpływ m.in. dziury w nawierzchni, czy zmiany temperatury. Mimo dużej awaryjności podzespołów tego układu część kierowców nie przeprowadza regularnych przeglądów. Problemy z przekładnią kierowniczą, czy luzy na drążku kierowniczym to najczęstsze awarie układu. W celu naprawy samochodu warto skorzystać z usług warsztatu specjalizującego się w tym zakresie mechaniki samochodowej.

Do innych często wykonywanych czynności mechaniki pojazdowej możemy zaliczyć również naprawy elektryczne, układów chłodzenia czy wymianę filtrów w pojeździe.

Regularne korzystanie z usług mechanika samochodowego daje gwarancje zminimalizowania możliwość wystąpienia lub pogłębienia usterki w pojeździe, dzięki czemu zmniejszymy koszty późniejszych napraw. Dodatkowo prawidłowo wykonana usługa naprawy mechanicznej, przez profesjonalnego mechanika Bosch Moto Horiz, wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy samochodem i przedłuża żywotność pojazdu.