Parujące szyby w samochodzie - Bosch Car Service Moto Horiz radzi.

Częstym problemem eksploatacyjnym, z jakim spotykają się kierowcy rano, są parujące szyby. Szczególnie zdarza się to, gdy temperatury są poniżej zera lub gdy jest wysoka wilgotność powietrza. Również efekt parujących szyb, można uzyskać, gdy do pojazdu wejdą osoby z mokrymi ubraniami. Podczas prowadzenia pojazdu ogromne znaczenie ma dobra widoczność szczególnie, gdy z nieznanych przyczyn w trakcie jazdy szyby auta zaczynają parować.


Dlaczego szyby parują?

Istnieje kilka najczęściej spotykanych przyczyn, które mogą powodować parowanie szyb. Należą do nich:

  • Wilgotne powietrze lub rzeczy w aucie – spowodowane może być to wniesieniem do auta wilgotnych rzeczy lub doprowadzeniem do zamoczenia wnętrza przy dużych opadach deszczu.
  • Słaba wentylacja powietrza w kabinie – spowodowana może być, zapchanym filtrem kabinowym, który uniemożliwia odpowiednią wymianę powietrza. Również może być to spowodowane słabym działaniem wentylatorów.
  • Zła obsługa systemów wentylacji – zbyt długie utrzymywanie obiegu powietrza wewnętrznego, kumuluje wilgoć wewnątrz kabiny pojazdu.
  • Źle działający radiator nagrzewnicy – przyczyną parowania szyb może być wyciekanie do środka płynu chłodzącego, co uniemożliwia jego odparowywanie.

Przeciwdziałanie w parowaniu szyb – praktyczne metody

Nadrzędnym problemem parowania szyb jest wilgoć, której należy się jak najszybciej pozbyć. W tym celu warto dokładnie obejrzeć samochód. Możecie Państwo poniższe czynności wykonać sami, ale nasi specjaliści, którzy mają duże doświadczenie w zakresie działania wentylacji pojazdu, zrobią to szybciej i bardziej skutecznie wyeliminują problem. Co należy zrobić? Poniżej krótkie informacje:

  • Uszkodzone uszczelki w drzwiach lub w bagażniku - jeżeli są już zbyt mocno zużyte, mogą przepuszczać wodę w trakcie deszczu lub podczas mycia pojazdu.
  • Dokładne przemycie i wytarcie szyb – to właśnie zabrudzenie może przyczynić się do osadzania się wilgoci na powierzchni szkła. Na rynku znajdują się specjalne preparaty, które nie tylko dokładnie usuną zanieczyszczenia, ale też mogą stworzyć anty wilgociową warstwę zabezpieczającą.
  • Wilgotne powietrze oraz nieprzyjemny zapach – efekt można wyeliminować poprzez wymianę zapchanego filtra kabinowego. Rekomendujemy wymianę filtra z wkładem antybakteryjnym w naszym serwisie Bosch Service Moto Horiz Warszawa. Należy pamiętać, aby filtr powietrza regularnie wymieniać – zgodnie z zaleceniami producenta, mając na uwadze intensywność eksploatacji pojazdu.

Filtr kabinowy – niezbędny element w Twoim samochodzie

Filtr kabinowy, znajdujący się na wlocie powietrza do wnętrza samochodu, jest najważniejszym elementem chroniącym nas przed wieloma zanieczyszczeniami z zewnątrz.

W naszym warsztacie Bosch Car Service Moto Horiz, dostępne są wszystkie rodzaje filtrów, do każdego samochodu. Naszym klientom, rekomendujemy filtr kabinowy FILTER+, który posiada właściwości antybakteryjne, antyalergiczne i antysmogowe. W naszej ofercie, znajdują się również filtry kabinowe firmy Bosch z węglem aktywnym oraz filtry standardowe.