Oświetlenie

Oświetlenie w samochodzie, jest jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa na drodze, zarówno dla kierowcy, jak i innych użytkowników drogi. Zapraszamy do naszego serwisu BCS Moto Horiz Warszawa na przegląd oświetlenia, gdzie nasi doradcy odpowiednio dobiorą do Twojego pojazdu oświetlenie, spełniające zarówno normy przepisów praw, jak i producenta.

Jeśli zauważysz w sowim samochodzie coś niepokojącego w oświetleniu, zgłoś się do naszego serwisu, nadmierny pobór prądu, źle ustawione światła, tudzież coś prozaicznego – nie działająca żarówka, wszystko to pomożemy Tobie zrobić profesjonalnie w naszym serwisie BCS Moto Horiz Warszawa.

Kontroluj codziennie oświetlenieto bardzo ważne dla Twojego bezpieczeństwa

Oświetlenie zewnętrzne w nowoczesnych samochodach jest odpowiednio zabezpieczone kontrolkami sygnalizacyjnymi, które wskazują bądź informują , która żarówka została przepalona. Niezauważenie zepsutego światła lub pozostawienie go na kilka dni bez naprawy może łatwo spowodować wypadek lub przyciągnąć uwagę policji.

Odpowiednia obsługa oświetlenia podczas codziennej eksploatacji, daje gwarancje użytkownikowi bezpieczeństwa na drodze. Szczególnie jazda nocą bez oświetlenia zarówno z przodu , jak również z tyłu, zwiększa ryzyko chociażby kolizji z przeszkodą, bądź najechanie pojazdu z tyłu. Nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca może uderzyć w nieoświetloną stronę samochodu. Nawet wypadek, który nie jest twoją winą, może postawić cię w trudnej sytuacji przez ubezpieczyciela, jeśli okaże się, że jedno z twoich świateł nie działa. Należy pamiętać, że brak oświetlenia zewnętrznego pojazdu, może być powodem, odrzucenia pojazdu podczas kontroli okresowej na stacji obsługi lub nawet, odebraniu dowodu rejestracyjnego przez policję.

Umów się w naszym serwisie Bosch Car Service Moto Horiz, nie tylko w przypadku większych napraw lub wymiany reflektorów, ale także w celu sprawdzenia i wymiany żarówek samochodowych.

Inspekcja oświetlenia w BCS Moto Horiz

W czasie serwisu oświetlenia sprawdzimy:

  • Reflektory i światła boczne
  • Światła przeciwmgielne z przodu
  • Światła przeciwmgłowe z tyłu
  • Światła stopu
  • Kierunkowskazy/światła awaryjne z przodu i z tyłu
  • Światła cofania
  • Światło na tablice rejestracyjne
  • Oświetlenie wewnętrzne
  • Oświetlenie wskaźników i wyłączników

Podczas przeglądu, sprawdzimy nie tylko czy działają światła w Twoim pojeździe, lecz również zweryfikujemy, czy są założone odpowiednie żarówki w światłach, czy reflektory nie są pęknięte lub zmatowione, czy z odpowiednią częstotliwością migają migacze w samochodzie.

Powyższe czynności wykonamy w naszym serwisie. Doprowadzimy Twoje zmatowione reflektory, poprzez odpowiednie spolerowanie osłony plastikowej reflektora, dając im nowy blask w działaniu i zwiększając bezpieczeństwo w samochodzie.

Wymiana żarówek w BCS Moto Horiz

Wymiana żarówek w nowoczesnym pojeździe, wydawać się może bardzo skomplikowaną czynnością. Często zdarza się, aby wymienić żarówkę, należy zdemontować chociażby reflektor lub jedynym miejscem, które pozwala nam na wymianę jest zdemontowana osłona w nadkolu przednim. Te nietypowe miejsca, są udokumentowane w naszych systemach, co pozwala nam bardzo szybko i sprawnie wymienić każdą żarówkę. Dokumentacja, którą posiadamy, pozwala również na prawidłową identyfikację rodzaju żarówki, jaka powinna być w Twoim pojeździe. Prawidłowy montaż szczególnie żarówek halogenowych, nie daje możliwości dotykania palcami do szkła żarówki. Może to spowodować trwałe uszkodzenie nowej żarówki. Nasi mechanicy są odpowiednio przeszkoleni na okoliczności wymiany każdej żarówki w samochodzie.

Przy okazji wymiany, zweryfikujemy również stan połączeń kablowych oświetlenia, które często się utleniają z powodu chociażby braku osłon, które z biegiem czasu z powodu złego montażu wypadają. To wszystko sprawdzisz w naszym serwisie BCS Moto Horiz Warszawa.