Samochód zimą

Zaplanuj wymianę opon

Wymiana opon zimą w samochodach, stała się w naszym klimacie bardzo ważną czynnością eksploatacyjną. W naszym serwisie Bosch Car service Moto Horiz, można z góry zaplanować wymianę opon pozostawiając opony letnie w naszym hotelu dla opon. Rekomendujemy, aby wymiana opon, nie odbywała się wyłącznie z okazji wyjazdu na narty lub wakacje, lecz wtedy kiedy temperatura powietrza w ciągu dnia, spadnie poniżej 6 stopni Celsjusza. Oczywiście, jeżeli kierowca porusza się z reguły w nocy, należy brać pod uwagę spadek temperatury nocą poniżej 6 stopni. Wymiana opon na zimowe pozwala płynniej i bezpieczniej poruszać się po zaśnieżonych drogach. Opony zimowe wykonane są bowiem z miękkiej mieszanki gumy, która lepiej sprawdza się na wilgotnej i pokrytej śniegiem nawierzchni. Należy pamiętać, że sama wymiana to nie wszystko. Często zimą, wahania temperatury dochodzą do 10 stopni, a każdy stopień odpowiada za niższe bądź wyższe ciśnienie w kołach, tak więc rekomendujemy , szczególnie zimą, cotygodniową kontrolę ciśnienia w kołach.

Wszystko o stanie akumulatora

Będąc klientem naszego Bosch Car Service Moto Horiz, macie Państwo pewność bezawaryjności waszego akumulatora. Badanie jakie wykonujemy na każdym przeglądzie baterii, pozwala ocenić jej stan przed zimą, gwarantując bezawaryjną jazdę. Należy pamiętać, że przy wysokich mrozach moc rozruchowa akumulatora może spaść nawet o 50%! Stąd ważna jest weryfikacja jego stanu. Nasi mechanicy skontrolują napięcie ładowania i prądu upływu na postoju, a także: alternatora i rozrusznika.

Warto pamiętać, że sprawny akumulator BOSCH to:

  • do 30% większa moc rozruchowa zimnego silnika.
  • o 20% dłuższa żywotność w porównaniu ze standardowymi akumulatorami.
  • wysoka odporność na częste cykle ładowania i rozładowania.
  • opatentowana kratka zapewnia optymalny przepływ prądu i zmniejszoną podatność na korozję.
  • pewny rozruch i pełna moc w każdych warunkach!

Quo vadis płynów eksploatacyjnych

  • Przed zimą należy sprawdzić temperaturę krzepnięcia płynu w układzie chłodniczym (optymalna wartość to -37 stopni Celsjusza). Jeśli okaże się niewłaściwa przy wysokim mrozie może dojść do bardzo poważnych uszkodzeń, jak pęknięcie głowicy czy bloku.
  • Oprócz tego warto upewnić się, że letni płyn do spryskiwaczy został zastąpiony zimowym.

Wycieraczki to więcej niż komfort

Błoto z drogi, deszcze i śnieg stanowią utrudnienie podczas jazdy zimą. Bez skutecznego odprowadzania ich z przedniej i tylnej szyby jazda byłaby niemożliwa. Właśnie dlatego, warto zadbać o solidne i dobrze dopasowane wycieraczki, które usuną wszelkie zabrudzenia. W naszym Bosch Car Service Mot Horiz nasi specjaliści wymienią zużyte wycieraczki w razie potrzeby. Sprawdź przed zimą stan swoich wycieraczek i skontaktuj się z naszym serwisem.